"Де шукати кастинги?"


Та на інші актуальні запитання акторів відповів чудовий Роб Фельдман, лектор та добрий друг Ukrainian Film School, затребуваний актор в Україні та закордоном
"Де шукати кастинги?"


Та на інші актуальні запитання акторів відповів чудовий Роб Фельдман, лектор та добрий друг Ukrainian Film School, затребуваний актор в Україні та закордоном
В каналах з кастингами чимало пропозицій лише для акторів масовки, в основному серіали. Як потрапити на проби в кіно на роль зі словами?
Роль – це велика відповідальність, тому треба всіма способами доводити що вам можна довіряти і що ви впораєтеся.

Почніть з вивчення індустрії та її представників. Для цього вам може стати в нагоді – асоціація кастинг-директорів України. Є також чудовий проєкт актриси та випускниці UFS Діани Тіщенко - «Кастинг-директори України», де зібрані корисні фото та інтерв'ю.

Підготуйте своє акторське портфоліо (резюме, фото, шоуріл) – та надсилайте їм на електронну пошту, бажано з невеличким описом, чому ви хочете працювати саме з цим кастинг-директором.

Якщо кастинг-директор побачить що ви можете підійти для однієї з ролей, вас неодмінно покличуть
Роль – це велика відповідальність.
Сотня самопроб і жодного фідбеку. Не зрозуміло, над чим працювати.
1-ий варіант. Порадьтеся з колегами, яким ви довіряєте. Можливо треба щось змінити в тому як ви записуєте самопроби. На каналі Spotlight є відео з купою порад з цього приводу.

2-ий варіант. Ви все робите чудово, але індустрія не знає що з вами робити. В такому випадку слід брати справу в свої руки. Шукати команду і створювати свої кіно, як це роблять Рікі Джервейс, Фібі Воллер-Брідж, Антон Лапенко та Слава Бабенков
"Шукайте команду і створюйте своє кіно"
Ні з ким записувати проби. Акторські матеріали - є тільки я, телефон та штатив
1-ий варіант. Допомагайте іншим акторам з самопробами і вони будуть допомагати вам. Навіть якщо ви в різних країнах ви можете підігрувати через skype. Ми так неодноразово писали проби з актором Philipp Mogilniskiy, який живе в Польщі.

2-ий варіант. Записати репліки інших персонажів на диктофон і відштовхуватися від цього. Або залишити паузи в самопробі і в монтажі вже додати ці репліки.

3-ий варіант. Переробити сцену в монолог, якщо це можливо
Допомагайте іншим акторам з самопробами і вони будуть допомагати вам
Що робити, щоб мене взяли? Ну хоч кудись?
Можете написать ось такий пост. Проблема полягає в тому, що якщо ви хочете «хоч кудись» - ви «хоч кудись» и потрапите, але вам це може не сподобатися. Тому раджу поставити собі мету. Наприклад оберіть свої найулюбленіші українські (або закордонні) фільми та серіали, знайдіть кастинг-директорів цих проєктів і зробіть те що описано в 1-му питанні
Як знайти агента?
Спочатку слід зрозуміти чи дійсно вам потрібен агент. На мій погляд, краще бути без агента, ніж з агентом, який вам не підходить. Частково ви можете знайти інформацію в інтернеті, наприклад на сторінках акторських агентств, або спитайте поради в колег чи знайомих вам кастинг-директорів.
Краще бути без агента, ніж з агентом, який вам не підходить.
Де шукати кастинги?
Є групи з кастингами в Facebook або Telegram. Або платформи - https://ua.castingcraft.com/, https://dreamcast.in.ua/, https://dzygamdb.com/ та інші
Як зробити так, щоб вистачало внутрішнього ресурсу для реалізації ролі?
Треба повертатися до питання – чому ти любиш свою справу? Іноді треба переключитися на щось інше? щоб апарат відпочив, як це роблять професійні спортсмени. Або потрібно більше практики яку можна отримати в театрі, студії або кіношколі. Людський потенціал неймовірний, головне його розвивати та давати можливість відновлюватись. Це як вдих та видих.
Бонус-питання на іншу тему: Якщо я хочу режисерувати власний фільм, як і де його пітчити?
Як правило кінофестивалі (напр. Молодість або ОМКФ) мають професійні секції з пітчингами. Є сайт - https://pitchua.com/, на якому проходять пітчинги. https://dzygamdb.com/uk - проводять сценарні пітчинги і можливо там ви зможете знайти свого продюсера. Script and Cast Pitch. В кожного пітчинга є свій регламент, тому варто ознайомитися з ним та, якщо є можливість, подивитися відео пітчингів інших учасників, щоб побачити що працює, а що ні.
Матеріал був цікавим?