Канни, благодійність та «Кінопростір» в Україні: Альона Тимошенко про воєнний кейс Ukrainian Film School
З початку повномасштабної війни Україна лідирує у світових чартах – політичних, музичних та креативних. Для самих українців постійно оновлюється лише один список – біженців, постраждалих і вбитих. На майданчику культурного фронту ми заявляємо, що українська кіноіндустрія жива, приймаємо участь у кінофестивалях, завершуємо постпродакшн фільмів та намагаємось думати про майбутнє, на скільки це зараз можливо.

Місія Ukrainian Film School - сформувати нове покоління професіоналів індустрії, для виробництва якісного українського кіно, і UFS наполегливо працює в цьому напрямку.

Про те, як працює кіношкола – нижче.
Благодійні івенти
У важкі часи важливо залишатися у контактi з реальністю, обговорювати реальний стан речей, будувати плани та малювати перспективи розвитку українського кіно.

За два місяці команда Ukrainian Film School провела 10 благодійних паблік-токів з професіоналами української та міжнародної кіноіндустрії, – польською кастинг-директоркою Олександрою Грубер, українськими режисерами Романом Любим та Ангелом Ангеловим, засновником польської кастинг-агенції "EDWIN FILM" Едвіном Бажанським, американським режисером Євгенієм Афінеєвським та лауреатом Оскару Кері Фукунаґа. Фінальною зустріччю була розмова присвячена ситуації та майбутнього українського кіно з головою Держкіно Мариною Кудерчук та головою Ради з питань кіно Артемом Колюбаєвим.

Кошти зібрані під час цих зустрічей були направлені у фонд підтримки кінематографу CinemaAid Ukraine та фонд "Спадщина майбутнього" на допомогу Маріуполю.

Осторонь не залишилися і підлітки. До Дня захисту дітей ми запустили марафон кінопрофесій - серію безкоштовних занять аби діти та підлітки познайомилися з професіями актора, режисера, оператора та сценариста.
Канни та бойкоти
У травні Україна заявила про себе у Каннах. Активна робота українського павільйону, акції, присвячені протидії російській агресії та відміні російської культури, обговорення проєктів, які Україна може запропонувати та презентація українських режисерів – ми розповіли про себе світу.

Сьогодні кожен українець бореться за свою державу як може, зі всіх сил. Наша задача як кінематографістів – боротися на культурному фронті. Каннський кінофестиваль – це публічний майданчик, і для нас це можливість діалогу з усім світом, перш за все культурного, через мистецтво. Тому хочу відзначити участь у конкурсних програмах двох українських фільмів режисерів-дебютантів – «Бачення метелика» Максима Наконечного та «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, де я виступила копродюсеркою.

«Памфір» – це не просто кіно, це ілюстрація українського держави, бо кожен його герой, антагоніст чи протагоніст, це частинка пазлу на карті України. В основі сюжету зашита боротьба головного героя за свободу і волю, а це складова нашого ДНК. Фінал фільму проводить паралель між нашим сьогоднішнім днем, межу між минулим і майбутнім. По реакції залу після фінальних титрів, я відчула, що діалог з аудиторією відбувся і відбиток в пам'яті кожного глядача цей фільм залишив.
Також на Каннському кінофестивалі прозвучали імена моїх колег – куратор акторського курсу, Максим Михайличенко («Ти мене любиш?» фільм Тоні Ноябрьової), випускниця акторського курсу Ірина Веренич-Островська («Дім за склом» фільм Тараса Дроня), випускники – Захар Шадрін, Аліна Чебан та Даша Жихарська - («Коли нам було 15», режисерки Ганни Бурячкової)
Кінопростір
На початку червня відбулось відкриття Кінопростору в Українському Домі - це спільний проєкт Українського Дому, компанії «Арт-об'єкт» та Української кіношколи, котрий пропонує глядачам і професійній кіноспільноті щоденні перегляди українського та світового кіно, програму публічних подій і діалогову платформу. Новий Кінопростір у самому центрі столиці буде популяризувати українське кіно та сприятиме його розвитку, представить новинки світового репертуару, кінокласику, стане платформою комунікації професіоналів і місцем зустрічі кіноманів. Від Української кіношколи ми пропонуємо спільноті ряд освітніх подій, в рамках яких плануються кінопокази, зустрічі з представниками індустрії та навчальні програми. Ми будемо дивитися кіно, обговорювати кіно та навчатися кіно.
Дізнайся більше про проєкти
Матеріал був цікавим?