Документальне кіно. ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА
Офлайн-курс
Куратор офлайн-курсу - режисер-документаліст, теле- і кінопродюсер Володимир Оселедчик
Старт
16 квітня
Кількість місць:
15
Формат
Офлайн
Тривалість
3 місяці
Локація
Кіностудія FILM.UA
Мрієш знімати документальні фільми? Документальне кіно в Україні нині на вершині своєї популярності. Більше того, саме українська документалістика зараз збирає найвищі світові нагороди та премії.
Документальне кіно – це потужна зброя сьогодення. Але для того, щоб вправно користуватися цим ресурсом, потрібно знати основні закони, правила та інструменти для реалізації своїх ідей.


Режисер-документаліст, теле- і кінопродюсер. Член Національної Спілки кінематографістів України.

Створив фільми «Вернісаж Івана Приходька» (1985), «Час особистості» (1987). Виконавчий продюсер студії «1+1» (1997-2002), генеральний продюсер тієї ж студії (2002-2005).
Володимир Оселедчик
Куратор курсу
Ціль курсу
Дати студентам можливість почати знімати власне документальне кіно вже під час навчання на програмі. Окрім технічних знань, майбутні документалісти будуть займатися пошуком авторського стилю.
Сьогодні в Україні із усіх жанрів особливо актуальним є саме документальне кіно. Це важливо для того, аби фіксувати нашу реальність, переосмислювати її, зберігати для наступних поколінь та ділитися нашим досвідом і почуттями зі світом.
Для кого курс?
Для тих, хто розуміє силу впливу документалістики на економічні, культурні, соціальні та політичні процеси свого часу. Для митців, журналістів, блогерів, режисерів, продюсерів, які хочуть створювати власні документальні фільми.
Програма підійде тим, хто:
  • розуміє актуальність документального кіно та хоче поглибити свої знання у цьому жанрі;
  • має власну ідею документального проєкту, але поки не розуміє, як саме його втілити;
  • уже працював в кіно або на телебаченні, і тепер готовий переключитися саме на жанр документалістики.
1. Шукати ідеї проєктів та цікаві способи їх реалізації

4. Розбиратися в історії документального кіно та у його піджанрах
2. Працювати з героями історії

5. Відчувати тренди документалістики сьогодення
6. Як правильно використовувати драматургію, монтаж, звукове рішення для вираження авторського бачення та ін.

3. Проявляти власне режисерське бачення
Чому навчиться студент курсу?
Програма курсу
Курс триватиме 3 місяці і складатиметься із 2 блоків, що йтимуть паралельно: теорія та практика (по одному заняттю на тиждень).

У теоретичному блоці студенти вивчатимуть історію та теорію документалістики. У практичній же частині безпосередньо навчатимуться, як втілити свою ідею, побудувати драматургію, прописати режисерський сценарій. А також, як потім усе це відзняти, змонтувати та озвучити, щоб на виході отримати документальний фільм вартий номінацій на престижні премії.

Крім того, протягом курсу студенти матимуть можливість під керівництвом режисера-документаліста Володимира Оселедчика зняти 4 практичні програми та захистити одну з них як дипломну роботу.

Можна обрати або лише практичний курс, або лише теоретичний, чи взяти повний пакет.


Вартість
Теорія
10 500 грн
Практика
14 500 грн
Теорія і практика
23 000 грн
“Треба мати багато питань до життя і любити шукати на них відповіді. Це не означає, що обов'язково знайдеш ці відповіді. Але сам процес пошуку пробуджує в людині здатність і бажання ділитися з іншими…. І якщо ці змісти співпадають із потребами людей – фільми будуть дивитися”, – режисер-документаліст Володимир Оселедчик.