...

Інтерв’ю з директоркою Української Кіношколи Альоною Тимошенко на Київстар ТБ

Опубліковано

3 Липня, 2024

Новою героїнею чергового випуску проєкту Київстар ТБ «Про кіно для ТеБе» стала засновниця та директорка Української Кіношколи, українська продюсерка Альона Тимошенко.

Ведучому Володимиру Рабчну вона розповіла, в якому стані нині перебуває кіноіндустрія у порівнянні з початком повномасштабного вторгнення та зауважила, що зараз дуже важко говорити про прибутковість цієї сфери.

«Зараз звичайно потрібна фінансова підтримка від держави, але є ще інші способи пошуку фінансування. Це може бути приватний сектор. Для якого, на жаль, сьогодні наш кінематограф не може бути вигідним. Тому що кількість кіноекранів, яка була на грудень 2021-го року — 663, влітку 2023 — 171. Кінематографісти постійно говорили про те, що не вистачає кількості кінотеатрів і кінозалів, щоб окупити наші фільми. Але зараз ми вже про це не говоримо, оскільки території окуповані, розбомблені кінотеатри і люди вже менше ходять у кіно. Проте існує приватний сектор, за фінансуванням до якого можна звертатися. А також партнерські проєкти і можливість фінансування з боку інших країн», — ділиться Альона Тимошенко.

Однак, попри все українське кіно продовжує розвиватися і потребувати спеціалістів. В Україні є декілька навчальних закладів, де можна здобути одну з кінопрофесій. Серед них і Українська Кіношкола, яку створили на базі кіностудії FILM.UA. Там викладачі-практики навчають акторів, режисерів, продюсерів, сценаристів, звукорежисерів та інших фахівців. За словами Альони Тимошенко, це саме те місце, де знаходять однодумців і будують із ними надійні ділові зв’язки.

Засновниця Української Кіношколи зазначила, що студентом може стати будь-хто, але перед подачею своєї заявки варто добре подумати, адже таке рішення має бути виваженим і точним. Проте, як сказала Альона, здійснювати мрії ніколи не пізно.

«Найстаршій нашій студентці 53 роки і вона сказала, що прийшла за мрією. Класно, що люди в такому віці мають можливість втілити в життя свою дитячу мрію», — коментує Альона.

Директорка зауважила, що школа пишається своїми студентами, адже багато хто з них досить успішний.

«Наші випускники активно знімаються: Ірина Веренич-Островська (“Як там Катя?”, “Мої думки тихі”), Сергій Кисіль (“Ловець снів”), Захар Шадрін (“Новенька”, “Назавжди-назавжди”, “The Chapel”) та Аліна Чебан (“Назавжди-назавжди”). Усі знають, що виходив фільм “Як там Катя?”, він мав нагороду на кінофестивалі в Локарно. Продюсеркою фільму є наша випускниця Ольга Матат. Це був наш перший запуск продюсерської програми, ще експериментальний, короткий. У “Дон Жуані із Жашкова” було тріо наших випускників, бо режисер-постановник та оператор-постановник — наші випускники, а головну роль виконав Слава Бабенков — також випускник Української Кіношколи», — розповіла Альона Тимошенко.

Повну версію інтерв’ю з Альоною Тимошенко можна переглянути у вільному доступі на Київстар ТБ

Довідково:
Київстар ТБ — спільний проєкт 1+1 media та Київстар, заснований 11 грудня 2019 року. Це платформа кіно та телебачення, що надає користувачам доступ до сотень тисяч годин українського та світового контенту, прямоефірних програм і регулярно пропонує для перегляду ексклюзивні проєкти. Платформа нараховує понад 410 телеканалів і VOD-бібліотеку із 20 000 фільмів, серіалів, мультфільмів і шоу. Київстар ТБ доступна для всіх операторів мобільного зв’язку в Україні та всіх інтернет-провайдерів. Дізнавайтеся більше про новинки на платформі в телеграм-каналі «Кіно для ТБ».