Моя історія з проєктом почалась на початку квітня. Мені написала кастинг-менеджерка фільму Alessandra Maccotta і запропонувала записати проби на одну з головних ролей. Я дуже скептично поставився до цього, адже в країні війна, чоловіки не мають права перетинати кордон та й з англійською мовою на той момент було не дуже. Але мої рідні мене все ж вмовили спробувати, та й кастинг дозволив записати проби рідною мовою. Проєкт – копродукція двох держав Італії та Ізраїлю і персонаж повинен був розмовляти на івриті. Далі змінили мову на англійську: «Якщо вас затвердять, у вас буде вчитель. Не хвилюйтеся».
Через певний час зі мною як із претендентом на роль організували зустріч з режисером Guido Chiesa в Zoom, ми спілкувалися вже безпосередньо про майбутнє кіно. Скептицизм мене не залишав. І передчуття все ж не підвело. Війна! Після довгих перемовин, продакшн не зміг організувати мій приїзд до Риму на «ансамблеві» проби, які відбулися в липні. І мені сказали: «Вибачте, у вас в країні війна, ми не можемо йти на такі ризики».
Відповідь мене не здивувала, тому що була досить очікуваною. Забувши про проєкт, я жив своїм життям, але через певний час отримав листа: «Є шанс без ансамблевих. Давайте зустрічатися в Zoom». Після цього я був затверджений.
Я почав посилено вивчати англійську. адже потрібен конект на майданчику зі знімальною групою та акторським складом. У роботі я дуже відповідальний, і цей пункт для мене був найголовнішим, бо як ми будемо розуміти один одного. Ще й тексту купа – мій персонаж любить потеревенити.
Ну і, звісно, дозвіл на виїзд. Продакшн почав вирішувати питання з моїм виїздом. Повторюся, я скептично ставився до моєї поїздки, дуже багато перешкод, і не вірив до останнього поки не вийшов з потягу у Польщі. Зйомки відбувалися на острові Сицилія, і на мене чекав довгий тріп.
Не розуміючи, яке буде ставлення до українця, я все ж взяв із собою невелику кількість сувенірної продукції із символікою України.
Хустка із написом весіла у мене на рюкзаку, і з перших хвилин мого перебування за кордоном я був вражений, як люди Європи реагували на це. Велика кількість слів підтримки та пропонування допомоги.
Але все ж, в голові два питання: «Як ми будемо контактувати?» і « Що ти дурень робиш, ти залишив сім'ю в Києві, а сам поїхав на півтора місяці невідомо куди».
На перше питання відповідь знайшлася одразу по приїзду, коли я зустрівся і познайомився з акторським складом.
А саме: Alban Ukaj (Боснія і Герцоговина), Ana Ularu (Румунія), Marc Rissmann (Німеччина), Sira Topic (Швейцарія), Anastasia Doaga (Молдова) пізніше до нас приєдналися Mili Avital (США) та Ori Pfeffer (Ізраїль). Ці люди з перших хвилин прийняли мене, не побоюся цих слів, як члена своїх родин і складалося таке враження, що ми знайомі все життя. Не дивлячись на те, що перші мої фрази звучали: «Привіт, я Сергій. Я з України. Вибач за мою англійську».
Ми приїхали за тиждень до початку зйомок. З першого дня в нас почався підготовчо-репетиційний період на знімальному майданчику. Проби гриму та костюмів. Я познайомився з основним складом знімальної команди. Ставлення до мене було таким самим, як і від акторів. Слова підтримки і майже у кожної людини була історія пов'язана з Україною та друзями з України. Через певний час, спілкуючись з акторами, режисером та командою, я зрозумів, що для нас мова – це не бар'єр. Не знаю, як це відбувалося, але ми спілкувалися на якомусь іншому, вищому рівні, ми розуміли один одного. Також мені допомагав 4 AD з вимовою щодо мого тексту ролі.
З другим питанням, яке звучало в мене в голові я розібрався трошки пізніше. Ні, воно не зникло до моменту, поки я не вийшов з поїзду в Києві і не обійняв свою родину. Ми гідно разом пройшли цей час. Щодня я серцем і думками був тут, поряд. А в Італії була підтримка нових друзів. Щодня мені ставили питання: Ти телефонував у Київ? Як сім'я? Світло? Опалення? Вода? Ці питання лунали звідусіль. Особливу підтримку я отримував від актора Alban Ukaj. Ми дуже потоваришували, багато розмовляли. Адже він знає про війну не зі слів.
Народившись в Югославії, він відчув весь цей біль на собі і на своїй сім'ї. 1991-2001 роки війни Югославії нанесли свій кривавий відбиток. Наразі його дружина – відомий політик у Боснії та неодноразово відвідувала Україну та спілкувалася безпосередньо з В.О. Зеленським. Alban був зі мною поряд завжди.