Заявка на вступ до школи
Як ви дізнались про школу?
Операторський
курс
річна програма
На курсі ви будете працювати з професійними кінокамерами та освітленням, відкривати в собі операторські здібності та постійно розвиватись. До кінця курсу ви здобудете базу для успішного старту в професії.
Дивитись далі
Старт: 15 вересня
Залишилось: 9 місць
КУРС ПІДІЙДЕ ТИМ, ХТО
01
прагне розповідати історії за допомогою візуальних інструментів
02
знімає бекстейджі та бажає стати одним з головних учасників знімальної групи
03
працює з фотографією, але хоче спробувати себе в світі кіно
04
мислить образами та картинками
05
має єдине обмеження — це рамки кадру
ОСОБЛИВІСТЬ НАВЧАННЯ – ПОСТІЙНА ПРАКТИКА
Ви будете працювати зі світлом, композицією, топовими кінокамерами та оптикою. Навчитеся знімати зі стедікамом, доллі, слайдером та краном.

Також паралельно з лекціями та практичними заняттями проходять підготовка та зйомка короткометражних фільмів, які всі курси створюють у колаборації.
Таким чином, по завершенню курсу кожен студент має реальний досвід роботи оператором-постановником, відпрацьовані навички та шоурил зі своїми фільмами.
Куратор курсу
Оператор-постановник
Олексій Ламах
Олексій починав свою кінокар'єру з телебачення. Найзнаковішим проєктом для нього стала телепрограма "Галопом по Європам". Вже пізніше Олексій прийшов в кіно.

Він встиг попрацювати над створенням фільмів "Віддана" (2020), серіалів "Кріпосна" (2019), "Контакт" (2018), "Прощаюся востаннє" (2017), "Майор і магія" (2016), "Особиста справа" (2014), "Разом назавжди" (2013), "Доставити за будь-яку ціну" (2010) та ін.

Уже кілька років Олексій викладає операторську майстерність. Його студенти часто кличуть його "тато", бо він "возиться" з ними, бере їх на практику на власні знімальні майданчики і дає можливість постійно практикувати нове.

Це такий куратор, який приїздить на знімальні майданчики дипломних фільмів. Трохи цим примушує нервувати своїх підопічних, але завжди допомагає, надихає та направляє.
Має премію Телетріумф за операторську роботу в серіалі "Доставити за будь-яку ціну".
Не треба більше відкладати гроші в банку, а свою кінокар'єру — у довгий ящик. Бо в Ukrainian Film School разом з Monobank є послуга «Покупка частинами». Так ви платите не за весь семестр одразу, а можете розділити оплату на кілька частин.
Структура навчання — як все побудовано?
1
Практичні роботи
Відпрацювання отриманих знань в межах операторського департаменту разом з колегами по курсу
2
Теоретичні лекції
Лекції топових представників кіноіндустрії, які одразу підкріплюються практичними заняттями.
3
Колаборативні роботи
Навчальні короткометражні фільмі, які створюються у колаборації всіх курсів. Студенти мають тиждень на підготовку, 4 години в 1 локації та однаковий технічний райдер.
4
Дипломні роботи
Фінальний проєкт, також створений у колаборації між курсами. Передбачає 2 етапи пітчингів, кращі отримують фінансування знімального процесу.
Типовий тиждень на операторському курсі
1
П'ятниця вечір
теоретична лекція з куратором курсу або запрошеним лектором
2
Субота
2 лекції із запрошеними лекторами для всіх курсів, а також відпрацювання отриманих знань в межах операторського департаменту
3
Неділя
6-годинна практика, де студенти отримують завдання від кураторів та працюють з режисерським та акторським курсом.
Підготовка та зйомка колаборативних чи дипломних фільмів проходить паралельно з лекціями.
Програма
• Основи операторської майстерності.
• Етапи кіновиробництва. Кінодраматургія. Сучасні тенденції кіно і телебачення.
• Основи експонометрії.
• Робота зі світлом (інтер'єр/натура). Кольороутворення.
• Робота з фотографією.
• Фотокомпозиція. Фоторозкадрування.
• Основні технічні прийоми.
• Композиція і характер кадру. Рух камери.
• Оптика.
• Операторська техніка.
• Препродакшн.
• Розкадрування. Технічний райдер.
• Продакшн.
• Складні сцени. Каскадерські трюки.
• Постпродакшн.
• Монтаж. Кольорокорекція. Композитинг. Візуальні ефекти.
• Знайомство з суміжними професіями.
• Практика.
• Зйомки колаборативних робіт.
Графік занять: 3 рази на тиждень
Операторське портфоліо та навички
По завершенню навчання оператори отримують портфоліо (шоурил) з власних робіт, яке демонструє характер, стиль роботи та технічні прийоми якими володіє оператор.
Лектори курсу
Переваги навчання у кіношколі
1
Техніка

Від першого дня навчання оператори працюють з професійним освітлювальним та камерним обладнанням.
2
Практика
Протягом курсу студенти знімають фільми у колаборації з іншими курсами, таким чином отримують багато практики та з кожним новим завданням вдосконалюють навички.
3
Стажування
Куратори курсу забирають найкращих студентів до себе на практику або одразу на роботу.
4
Місце
Заняття проходять на кіностудії FILM.UA, найбільшій у Східній Європі, в атмосфері безупинного кінопроцесу поруч з тими, хто прямо зараз знімає фільми.
5
Нетворкінг
Постійний нетворкінг з лекторами, спікерами, кураторами, які є представниками кіноіндустрії та працюють в українському кіно прямо зараз
6
Ком'юніті
Співпраця з однокурсниками дуже часто перетворюється в майбутньому в спільну роботу, створення продакшнів та постійну колаборацію.
ВИПУСКНИКИ ПРО НАВЧАННЯ
ОЛЕКСІЙ ЛЄСКОВ
До кіношколи я займався рекламою та у певний момент зрозумів, що постійно бігаю по замкненому колу. Я брав проєкти, але вони були недостатньо цікаві, недостатньо творчі. Я все своє свідоме життя любив кіно і хотів наблизитися більше до нього. Те, що я потрапив в кіношколу, стали дверима, завдяки яким я потрапив в цей світ.


Я обрав саме Ukrainian Film School, бо це найкраще місце в Україні, де можна навчатися кіновиробництву. Тут працюють практикуючі спеціалісти, до того ж навчання не таке довге, порівняно з вищою освітою, але при цьому набагато ширше, ніж якісь курси.


Я отримав купу практичних знань, бо для оператора немає нічого ціннішого, ніж практика. І звісно, дуже важливо - це люди, з якими знайомишся, тому що я не знав, що поруч зі мною є стільки людей, які зацікавлені робити кіно так само як і я. Це така крута енергія, яка тут створюється. Ми завжди щось придумуємо, і це надихає робити більше.
ФАБРІЦІО СПАНЬОЛО
Кіношкола дала мені у першу чергу знайомства з людьми, які працюють в професії. Вони не просто теоретики, а люди, які працюють в кіносфері, практикують, знають, які помилки ти можеш допустити, бо самі їх допускали. І кіношкола дала гарну базу спілкування. Тобто тут ти набираєш цілу групу людей, однодумців, з якими ти можеш далі потім працювати.


UFS змінила все. Я змінив своє життя з ніг на голову: з достатньо рутинної одноманітної роботи прийшов у стан повнішого хаосу, який відбувається на знімальному майданчику, але при цьому це завжди якісь творчі рішення. При чому всього - як на майданчику, так і в житті.
ІЛЛЯ МИХАЙЛУСЬ
Коли я вступив в університет на програміста, мені випадково в руки потрапив фотоапарат. Я почав фотографувати і одразу зрозумів, що не туди вступив, що мені подобається ловити моменти, а потім ці моменти поєднувати між собою. Я зрозумів, що відео - це те, що мені хочеться робити, хочеться розповідати історії. Я спочатку сам навчався, а потім вступив в кіношколу.


Головний плюс в кіношколі - це можливість комунікації між різними курсами, є колаборації операторського, режисерського, сценарного, продюсерського та акторського курсів. Найкорисніше, що я в кіношколі придбав - це багато нових знайомств з людьми, які займаються тим же, чим і я, і горять цією професією так же, як я, і хочуть створювати щось нове. І під час навчання і після нього, я продовжую спілкуватися з багатьма студентами з інших курсів.
Кирил Дячук
Будущим студентам я желаю надавить на администрацию, что бы они сделали двухгодичный курс!

Я шёл в киношколу за возможностью самореализации и шансом получить вдохновение и силы для будущих побед. Поскольку мои знания были базовыми, мне было важно ощущать, что я стремительно развиваюсь и школа смогла удовлетворить мои потребности в полной мере, несмотря на то, что я достаточно требователен к образовательным учреждениям.

UFS - это лестница для желающих попасть в киносферу, сорри, лифт туда не едет.

Главная заслуга киношколы перед студентами в том, что они дают возможность ощущать себя в профессии. Во время обучения я пополнялся энтузиазмом, ведь выйдя с этих стен, я понимал, что двери в большие проекты открыты уже намного шире и попасть на настоящую площадку уже не кажется чем-то из разряда фантастики. Это скорее превращается в твои будни.

Плюс, после года обучения, ты понимаешь, что вокруг целая армия креативных и заряженных на великие идеи ребят, с которыми у тебя есть шанс совместно строить своё профессиональное будущее.

Будущим студентам я желаю надавить на администрацию, что бы они сделали двухгодичный курс!

Ведь уходить с места, где ты можешь творить, совершенно не хочется.

Главная задача в школе - быстро включится в движение здешней кухни. Не стесняйтесь задавать вопросы и делать ошибки. Лучше испортить хороший кадр, чем вообще не нажать на REC.

Не бойтесь заниматься здоровой конкуренцией и, в хорошем смысле, суйте свой нос везде, где можно.

Не спите ночами, придумывайте новые кадры, изучайте схемы света и боритесь за то, что бы как можно больше ваших идей и предложений было отснято.

Всем плавного движения камеры
Вартість навчання
Оплата за навчання здійснюється за семестр
Залишилось: 9 місць
Старт: 15 вересня
Подати заявку
При оплаті до 15 липня
грн/семестр
40 500
При оплаті з 16 липня
грн/семестр
42 500
Оплата частинами
За семестр
За рік
Платежів
Місяців
14 577,50
2
11 060,63
9 001,50
7 501,25
3
4
5
Сума 1 платежу
(грн)
Платежів
Місяців
29 155,00
2
22 121,25
18 003,00
15 002,50
3
4
5
Сума 1 платежу
(грн)
Що ви отримуєте у результаті курсу
1
Години роботи на знімальному майданчику
За рік ви знімете та презентуєте кілька короткометражних фільмів, які зможете додати до свого шоурілу
2
Технічний апгрейд
По завершенню навчального року ви навчитесь працювати з різними видами камер, будете вміти працювати в команді з режисером, гафером, освітлювачем, механикомкамери, а також створювати райдер та користуватись професійною технікою
3
Людей та знайомства у кіносфері
Ви знайдете своїх однодумців, з якими зможете і надалі створювати кіно. Сам факт знаходження на кіностудії протягом року, постійний контакт з представниками індустрії під час лекцій дають гарантію корисних контактів у професійному житті.
4
Диплом
В кінці року ви отримаєте диплом про успішне завершення навчання, де буде вказана кількість годин практики, ваші вміння, а також автографи керівниці кіношколи та вашого куратора.
Інформація для абітурієнтів
Навчання операторському курсі триває з 15 вересня по 15 липня. Співбесіди проходять з червня по вересень.
1
Зареєструватися на сайті на курс
2
Вам зателефонує наш адміністратор та запросить вас на першу співбесіду
3
Прийти на першу співбесіду та показати портфоліо з ваших найкращих робіт на даний момент. Це можуть бути фотографії чи відео.
4
Якщо ви пройшли успішно першу співбесіду, ми запросимо вас на другу співбесіду і ви отримаєте індивідуальне творче завдання.
5
За результатами другої співбесіди вас зараховують або не зараховують на курс.
6
У разі зарахування ви підписуєте договір та сплачуєте вартість навчання.